Mexen Nova 6x LED Bulb E27, A70, 20W, Cool - 6500K, 2100 lm - L100-E27-2065-01x06
search
Mexen Nova 6x LED Bulb E27, A70, 20W, Cool - 6500K, 2100 lm - L100-E27-2065-01x06 Mexen Nova 6x LED Bulb E27, A70, 20W, Cool - 6500K, 2100 lm - L100-E27-2065-01x06 Mexen Nova 6x LED Bulb E27, A70, 20W, Cool - 6500K, 2100 lm - L100-E27-2065-01x06 Mexen Nova 6x LED Bulb E27, A70, 20W, Cool - 6500K, 2100 lm - L100-E27-2065-01x06 Mexen Nova 6x LED Bulb E27, A70, 20W, Cool - 6500K, 2100 lm - L100-E27-2065-01x06
Energy Efficiency Energy Efficiency
LED Technology LED Technology
Cool light Cool light
Index:
L100-E27-2065-01x06
Rodzaj gwintu:
E27
Moc:
Temperatura barwowa:
Strumień świetlny:
2100 lm
Technical data:
Height: 138 mm
Width: 60 mm
Type of bulb: A70
Type of thread: E27
Power: 20 W
Equivalent power: 100 W
Luminous flux: 2100 lm
Light color: Cool
Color temperature: 6500K
Color rendering index CRI: Ra ≥ 80
Dimmable: No
Lamp shade color: Milky
Lamp shade material: Plastic
Number of pieces in the package: 6
Beam angle: 220°
Voltage: 220-240V
Energy class: F
Energy consumption: 20 kWh/1000 h
Protection degree: IP20
Certificates: CE, RoHS
Innovative solutions used in this product
Energy Efficiency
LED Technology
Cool light
Safe for Health
Ra ≥ 80
Long Life
Immediate start
Eye-friendly
Beam angle 220°
Shock and Vibration Resistance
No delicate elements, such as a filament — they are more mechanically durable
CE Certificate
RoHS Certificate
Protect the Environment
3 years warranty
Series
Width
60 mm
Height
138 mm
Rodzaj żarówki
A70
Rodzaj gwintu
E27
Moc
Strumień świetlny
2100 lm
Light Color
Temperatura barwowa
Dimmable
No
Lampshade Color
Milky
Kąt świecenia
220º
Klasa energetyczna
F
Energy Class: F, Eprel: 2383477
Ilość sztuk
6
Napięcie
220-240V
EPREL
Eprel Information Card
Safety information
19.53%