Mexen BRASS brass end cap 1 F - W97414-10
search
Mexen BRASS brass end cap 1 F - W97414-10 Mexen BRASS brass end cap 1 F - W97414-10
Brass Brass
1 Mpa 1 Mpa
Resistance to high temperature Resistance to high temperature
Index:
W97414-10
Type:
Cap
Connector Diameter 1:
1" FF
Type - Cap - ()
Technical specifications:
Connection diameter 1: 1" F
Material: Brass
Operating temperature: max 95 °C
Maximum working pressure: 10 bar
Innovative solutions used in this product
Brass
1 Mpa
Resistance to high temperature
10 years warranty
PZH Hygiene Certificate
Series
Type
Cap
Connector Diameter 1
1" FF
Installation instructions
Safety information
Warranty conditions
PZH Certificate
16.32%
Brass Brass
1 Mpa 1 Mpa
Index:
W97414-10
1" FF