Mexen Binox 2-bowl stainless steel sink 800 x 450 mm, gold HC - 6421802000-55HC
  • Kitchen Days
search
Mexen Binox 2-bowl stainless steel sink 800 x 450 mm, gold HC - 6421802000-55HC Mexen Binox 2-bowl stainless steel sink 800 x 450 mm, gold HC - 6421802000-55HC Mexen Binox 2-bowl stainless steel sink 800 x 450 mm, gold HC - 6421802000-55HC Mexen Binox 2-bowl stainless steel sink 800 x 450 mm, gold HC - 6421802000-55HC Mexen Binox 2-bowl stainless steel sink 800 x 450 mm, gold HC - 6421802000-55HC
Index:
6421802000-55HC
Color:
Color - Gold - ()
Surface - Honeycomb - ()
Product specification:
Size: 800x450x200 mm
Bowl depth: 200 mm
Bowl dimensions: 400x362 mm
Edge steel thickness: 3 mm
Bowl steel thickness: 1 mm
Corner radius: R10
Drain diameter: Ø92 mm
Type: 2-bowl
Mount: Recessed, Under-counter
Material: Stainless steel AISI 304
Colour: Gold
Surface: Honeycomb
Siphon finish: Gold
Additional drain cover
Hidden overflow hole
Soundproofing sink mats
Resistance to impacts, scratches, and discolouration
Heat and thermal shock resistance
Easy-clean surface
Longer side
800 mm
Shorter side
450 mm
Security Information
19.98%