Mexen Nova 3x LED Bulb E27, A60, 15W, Neutral - 4000K, 1575 lm - L100-E27-1540-01x03
search
Mexen Nova 3x LED Bulb E27, A60, 15W, Neutral - 4000K, 1575 lm - L100-E27-1540-01x03 Mexen Nova 3x LED Bulb E27, A60, 15W, Neutral - 4000K, 1575 lm - L100-E27-1540-01x03 Mexen Nova 3x LED Bulb E27, A60, 15W, Neutral - 4000K, 1575 lm - L100-E27-1540-01x03 Mexen Nova 3x LED Bulb E27, A60, 15W, Neutral - 4000K, 1575 lm - L100-E27-1540-01x03 Mexen Nova 3x LED Bulb E27, A60, 15W, Neutral - 4000K, 1575 lm - L100-E27-1540-01x03
Energy Efficiency Energy Efficiency
LED Technology LED Technology
Neutral color Neutral color
Index:
L100-E27-1540-01x03
Rodzaj gwintu:
E27
Moc:
Temperatura barwowa:
Strumień świetlny:
1575 lm
Technical data:
Height: 124 mm
Width: 60 mm
Type of bulb: A60
Socket type: E27
Power: 15 W
Equivalent power: 100 W
Luminous flux: 1575 lm
Light color: Neutral
Color temperature: 4000K
Color rendering index CRI: Ra ≥ 80
Dimmable: No
Lampshade color: Milky
Lampshade material: Plastic
Quantity in package: 3
Beam angle: 220º
Voltage: 220-240V
Energy class: F
Energy consumption: 15 kWh/1000 h
Protection level: IP20
Certificates: CE, RoHS
Innovative solutions used in this product
Energy Efficiency
LED Technology
Neutral color
Safe for Health
Ra ≥ 80
Long Life
Immediate start
Eye-friendly
Beam angle 220°
Shock and Vibration Resistance
No delicate elements, such as a filament — they are more mechanically durable
CE Certificate
RoHS Certificate
Protect the Environment
3 years warranty
Series
Width
60 mm
Height
124 mm
Rodzaj żarówki
A60
Rodzaj gwintu
E27
Moc
Strumień świetlny
1575 lm
Light Color
Temperatura barwowa
Dimmable
No
Lampshade Color
Milky
Kąt świecenia
220º
Klasa energetyczna
F
Energy Class: F, Eprel: 2383404
Ilość sztuk
4
Napięcie
220-240V
EPREL
Eprel Information Card
Safety information
19.47%